37. rocznica męczeńskiej śmierci Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki - Kazimierz Dolny - dn. 24.10.2021 r.

Mieszkańcy Powiatu Puławskiego upamiętnili świadectwo życia i męczeńskiej śmierci Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki uczestnicząc we Mszy Św. w Kazimierskiej Farze w intencji Ojczyzny oraz rychłej kanonizacji Bł. Ks. Jerzego, koncelebrowanej pod przewodnictwem Proboszcza Parafii ks. Tomasza Lewniewskiego.

Po Mszy Św. zgromadzeni wierni złożyli wiązanki kwiatów i zapalili znicze pod tablicą upamiętniającą postać Bł. Ks. Jerzego, ufundowaną w 2014 r. przez Puławskie Stowarzyszenie Osób Represjonowanych w stanie wojennym.

Uroczystość zaszczycił poczet sztandarowy, wystawiony przez Puławskie Towarzystwo Tradycji Narodowych oraz liczne delegacje na czele z Posłem na Sejm RP, prof. Krzysztofem Szulowskim.

Ostatnim punktem spotkania była prelekcja prokuratora Andrzeja Witkowskiego odnosząca się do prowadzonych przez niego spraw dotyczących uprowadzenia i zabójstwa Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.

Koordynatorami uroczystości było Kazimierskie Towarzystwo Dobroczynne p.w. Św. Anny oraz Puławskie Stowarzyszenie Osób Represjonowanych w stanie wojennym.

                                                                                                                                                                        Tomasz Kraszewski

Czytany 137 razy

Sponsorzy

solidarnosc

Wyszukaj

Multimedia

Statystyki

Dziś122
Wczoraj120
Wszystkich160871
Aktualnie jest 4  gości na stronie