157. rocznica wybuchu Powstania Styczniowego-Puławy-dn. 02.02.2020 r.

 

                Bohaterowie największego w dziejach Polski pod zaborami zrywu powstańczego z 1863 r. zostali uczczeni przez mieszkańców Ziemi Puławskiej podczas Mszy Św. w Kościele p.w. Św. Br. Alberta, koncelebrowanej pod przewodnictwem Proboszcza ks. Pawła Kuzioły.

                Druga część uroczystości miała miejsce pod figurą Św. Br. Alberta – Adama Chmielowskiego, uczestnika walk powstańczych, który w składzie Oddziału Puławskiego, dowodzonego przez gen. Michała Heydenreicha  „Kruka” wyruszył na szlak bitewny.

                Zgromadzeni pod figurą Patrona Parafii i Miasta wierni oddali hołd uczestnikom Powstania, składając wiązanki kwiatów i zapalając znicze, natomiast w cokole figury została umieszczona urna z ziemią z pola bitewnego w Sosnowicy.

                Spotkanie zaszczyciły poczty sztandarowe ze szkół i stowarzyszeń na czele z pocztem wystawionym przez Światowy Związek Żołnierzy AK – WiN Koło w Puławach oraz Radę Miasta Puławy.

                W uroczystości wzięły udział liczne delegacje na czele z Posłem na Sejm RP, prof. Krzysztofem Szulowskim oraz Starostą Powiatu Puławskiego, Danutą Smagą.

                Koordynatorem spotkania było Puławskie Towarzystwo Tradycji Narodowych.

                                                                                                                                                           Tomasz Kraszewski

Czytany 320 razy

Sponsorzy

solidarnosc

Wyszukaj

Multimedia

Statystyki

Dziś77
Wczoraj253
Wszystkich79980
Aktualnie jest 5  gości na stronie