„ Prawda czyni człowieka człowiekiem i stanowi o jego człowieczeństwie …” - Jan Paweł II. Poświęcenie i odsłonięcie tablicy smoleńskiej, przy Kościele Farnym - Kazimierz Dolny - dn. 24.11.2013 r.

Dn. 24.11.2013 r. Kazimierska Fara gościła ks. bp-a Artura Mizińskiego, który koncelebrował Mszę Św. w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej, na czele z parą prezydencką, Marią i Lechem Kaczyńskim, poległymi na służbie Ojczyzny. Podczas homilii ks. bp odniósł się do kończącego się Roku Wiary oraz Święta Chrystusa, Króla Wszechświata. W kwestii katastrofy smoleńskiej wyraził konieczność realizacji testamentu poległych w dn. 10.04.2010 r., którzy pragnęli złożyć hołd pomordowanym na „nieludzkiej ziemi” oficerom Wojska Polskiego i Policji Państwowej w 1940 r. Ofiara życia 96. osób, elity Państwa Polskiego, dowództwa Wojska Polskiego, na czele z Prezydentem prof. Lechem Kaczyńskim, wymaga przedstawienia prawdy na temat ich lotu do Smoleńska w dn. 10.04.2010 r.

                 Msza Św. poprzedziła obrzęd poświęcenia i odsłonięcia tablicy, oddającej hołd Polakom, poległym na służbie Ojczyzny, na czele z parą prezydencką w dn. 10.04.2010 r.

                Fundatorem tablicy był pan dr Paweł Policzkiewicz, Wiceminister Zdrowia i Główny Inspektor Sanitarny w latach 1999 – 2001. Uroczystość zaszczyciły Poseł na Sejm RP Elżbieta Kruk, która odczytała list od brata poległego Prezydenta, Prezesa PiS  Jarosława Kaczyńskiego oraz Poseł na Sejm RP Małgorzata Sadurska, liczne poczty sztandarowe, w tym Puławskiego Towarzystwa Tradycji Narodowych, środowiska Zaporczyków i Młodocianych Więźniów Politycznych „Jaworzniacy”.

 Wśród delegacji swoją obecność zaznaczyli również przedstawiciele Puławskiego Stowarzyszenia Osób Represjonowanych w stanie wojennym oraz Radni PiS z Rady Miasta Puławy. 

Tomasz Kraszewski  

Czytany 798 razy

Sponsorzy

solidarnosc