102. rocznica odzyskania niepodległości-Puławy-Włostowice-dn.11.11.2020 r.

           

                Ojcowie oraz bezpośredni twórcy wybuchu niepodległości Polski w 1918 r. zostali uhonorowani przez mieszkańców Puław podczas Mszy Św. w Kościele p.w. Św. Józefa we Włostowicach, gdzie po zakończonej Eucharystii pod pomnikiem upamiętniającym zerwanie okowów niewoli zaborców złożono wiązanki kwiatów i zapalono znicze.

                Obecna uroczystość z powodu pandemii oraz wynikającego z niej reżimu sanitarnego zgromadziła jedynie przedstawicieli mieszkańców miasta, a także odbyła się w przyległym do Kościoła namiocie z powodu remontu świątyni.

                Spotkanie zaszczyciły delegacje ze Starostwa Powiatowego oraz Urzędu Miasta, a także Radni PiS na czele z Posłem na Sejm RP, prof. Krzysztofem Szulowskim.

                Ważnym akcentem poprzedzającym 102. rocznicę odzyskania suwerenności była inicjatywa Światowego Związku Żołnierzy AK – WiN Koło Puławy, dotycząca pozyskania środków  od Rządu RP z funduszu covidowego na zrefundowanie zakupu 100 chryzantem i ustawienie ich na grobach kombatantów i innych patriotów polskich na cmentarzach w Końskowoli, Żyrzynie oraz Puławach.

                                                                                                                                                               Tomasz Kraszewski

Czytany 93 razy

Sponsorzy

solidarnosc