157. rocznica wybuchu Powstania Styczniowego-Puławy-dn. 02.02.2020 r.

 

                Bohaterowie największego w dziejach Polski pod zaborami zrywu powstańczego z 1863 r. zostali uczczeni przez mieszkańców Ziemi Puławskiej podczas Mszy Św. w Kościele p.w. Św. Br. Alberta, koncelebrowanej pod przewodnictwem Proboszcza ks. Pawła Kuzioły.

                Druga część uroczystości miała miejsce pod figurą Św. Br. Alberta – Adama Chmielowskiego, uczestnika walk powstańczych, który w składzie Oddziału Puławskiego, dowodzonego przez gen. Michała Heydenreicha  „Kruka” wyruszył na szlak bitewny.

                Zgromadzeni pod figurą Patrona Parafii i Miasta wierni oddali hołd uczestnikom Powstania, składając wiązanki kwiatów i zapalając znicze, natomiast w cokole figury została umieszczona urna z ziemią z pola bitewnego w Sosnowicy.

                Spotkanie zaszczyciły poczty sztandarowe ze szkół i stowarzyszeń na czele z pocztem wystawionym przez Światowy Związek Żołnierzy AK – WiN Koło w Puławach oraz Radę Miasta Puławy.

                W uroczystości wzięły udział liczne delegacje na czele z Posłem na Sejm RP, prof. Krzysztofem Szulowskim oraz Starostą Powiatu Puławskiego, Danutą Smagą.

                Koordynatorem spotkania było Puławskie Towarzystwo Tradycji Narodowych.

                                                                                                                                                           Tomasz Kraszewski

Czytany 215 razy

Sponsorzy

solidarnosc