Święto Patrona Szkoły-I LO im. Ks. A. J. Czartoryskiego-Puławy-dn. 29.11.2019 r.

" W ciągu całego mego życia widziałem w naszym kraju tylko dwie partie. Partię polską i antypolską, ludzi godnych i ludzi bez sumienia, tych którzy pragnęli Ojczyzny wolnej i niepodległej i tych, którzy woleli upadlające obce panowanie..."

                                                                                                                                                                  Adam Jerzy Czartoryski

Społeczność I LO w Puławach uczciła pamięć swojego Patrona, Ks. A. J. Czartoryskiego modląc się w Jego intencji oraz uczniów i pracowników placówki podczas Mszy Św. w Kościele p.w. Matki Bożej Różańcowej.

Ważną częścią uroczystości było odsłonięcie i poświęcenie tablicy upamiętniającej pobyt Prezydenta RP, prof. Lecha Kaczyńskiego w Puławach w dn. 06.05.2009 r., kiedy Lech Kaczyński zaszczycił swoją obecnością mury najstarszej szkoły w Puławach. Fundatorami tablicy byli-Danuta Smaga, Krzysztof Szulowski, Michał Godliński, Andrzej Browarny, Tomasz Panek, ks. Damian Matysiak, Łukasz Wojciechowski oraz Tomasz Kraszewski.

Ukoronowaniem spotkania były występy artystyczne uczniów nawiązujące do historii Polski z czasów Patrona Szkoły, Ks. A. J. Czartoryskiego.

Na uroczystość przybyli liczni goście na czele z Księżną Barbarą Czartoryską, Starostą Powiatu Puławskiego, Danutą Smagą oraz Posłem na Sejm RP, prof. Krzysztofem Szulowskim.

                                                                                                                                                                   Tomasz Kraszewski

Czytany 215 razy

Sponsorzy

solidarnosc