80. rocznica agresji sowieckiej na Polskę - Światowy Dzień Sybiraka - Lublin-Puławy-dn. 16-17.09.2019 r.

      Osamotnieni i zdradzeni przez aliantów Polscy Bohaterowie wojny obronnej 1939 r. zostali uhonorowani przez mieszkańców Ziemi Puławskiej podczas Mszy Św. w Kościele p.w. Św. Józefa we Włostowicach.
     Następnie zgromadzeni udali się na okoliczny Cmentarz Parafialny, gdzie nastąpiło uroczyste umieszczenie ziemi pobranej z grobu ppłk-a Macieja Kalenkiewicza ps. "Kotwicz" w pomniku "Polakom Poległym i Pomordowanym za Wiarę i Ojczyznę na Kresach Wschodnich".
     Spotkanie zaszczyciły liczne delegacje na czele z Posłem na Sejm RP prof. Krzysztofem Szulowskim oraz poczty sztandarowe pod przewodnictwem pocztu wystawionego przez Światowy Związek Żołnierzy AK-WIN Koło w Puławach.
     Gospodarzem uroczystości było Puławskie Towarzystwo Tradycji Narodowych.
     W przeddzień rocznicy agresii sowieckiej, w dn. 16.09.2019 r. uczniowie I LO im. Ks. A. J. Czartoryskiego uczestniczyli w konferencji edukacyjnej w 30. rocznicę powstania Związku Sybiraków Oddział w Lublinie, zorganizowanej w Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie przez lubelski IPN pod patronatem honorowym Wojewody Lubelskiego Przemysława Czarnaka, Lubelskiej Kurator Oświaty Teresy Misiuk oraz Prezydenta Miasta Lublina Krzysztofa Żuka.

                                                                                                                                                 Tomasz Kraszewski

Czytany 273 razy

Sponsorzy

solidarnosc