Katyń-04.1940 r.-Smoleńsk-10.04.2010 r.-Puławy-07.04.2019 r.

Mieszkańcy Puław oddali hołd oficerom Wojska Polskiego i Policji pomordowanym przez sowieckich oprawców w 1940 r. w Katyniu, Miednoje, Charkowie, Kuropatach i wielu innych miejscach kaźni, a także członkom delegacji polskiej na czele z Prezydentem RP prof. Lechem Kaczyńskim poległym na służbie Ojczyzny w Smoleńsku 10.04.2010 r.

Główną częścią spotkania modlitewnego była Msza Św. w Kościele p.w. Miłosierdzia Bożego, koncelebrowana przez ks. Prob.  Krzysztofa Krakowiaka, gdzie wygłosił homilię O. Waldemar Gonczaruk, który pracował w toruńskiej rozgłośni Radio Maryja do 2012 r.

Po zakończonej Eucharystii wierni udali się na Górkę Katyńską na Cmentarz Parafialny przy ul. Piaskowej, gdzie został odczytany apel pamięci, poprzedzony modlitwą w intencji Ofiar Katynia i Smoleńska poprowadzoną przez ks. Marcina Sochę, Wikarego Parafii p.w. Miłosierdzia Bożego.

Spotkanie zaszczyciły poczty sztandarowe ze szkół miejskich, powiatowych, a także z Urzędu Miasta oraz liczne delegacje na czele z Posłem na Sejm RP prof. Krzysztofem Szulowskim.

Gospodarzami uroczystości było Biuro Poselskie PiS prof. Krzysztofa Szulowskiego, Puławskie Towarzystwo Tradycji Narodowych oraz Puławskie Stowarzyszenie Osób Represjonowanych w stanie wojennym.

                                                                                                                                                                                                   Tomasz Kraszewski

Czytany 146 razy

Sponsorzy

solidarnosc