Twórca wystawy „Józef Piłsudski-służba Ojczyźnie”, p. Adam Borowski w I LO im.Ks. A. J. Czartoryskiego w Puławach w dn. 16.11.2018 r.

                W roku 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości społeczność I LO im. Ks. A.J. Czartoryskiego gościła p. Adama Borowskiego, znanego działacza opozycji antykomunistycznej, zaprzysiężonego członka „Solidarności Walczącej”, jednego z wykonawców akcji uwolnienia postrzelonego przez patrol ZOMO Jana Narożniaka w dn. 07.06.1982 r., założyciela niezależnych wydawnictw tzw. „drugiego obiegu”, następnie oficyny wydawniczej „Volumen”, wydawcy pierwszego albumu o „Żołnierzach Wyklętych” oraz producenta filmu „Legiony”, którego premiera przewidywana jest w kinach w 2019 r.

                Szacowny gość podczas prelekcji odniósł się przede wszystkim do treści wystawy nawiązującej do głównych twórców niepodległości  na czele z Marszałkiem Józefem Piłsudskim, przy czym nie zabrakło również treści dotyczących „Żołnierzy Wyklętych”, którzy stanowili kolejną sztafetę pokoleń walczącą o samostanowienieOjczyzny po 1944 r.

                                                                                                                                      Tomasz Kraszewski

Czytany 315 razy

Sponsorzy

solidarnosc