Archidiecezjalne spotkanie opłatkowe Rodziny Radia Maryja - Lublin - dn. 31.01.2015 r.

        

                Archidiecezjalne spotkanie opłatkowe Rodziny Radia Maryja, skupiające wiernych z terenu Lubelszczyzny, w tym również członków Stowarzyszenia miało miejsce w Kościele Garnizonowym w Lublinie, w dn. 31.01.2015 r.

                Głównym celebransem i kaznodzieją podczas Mszy Św. był Abp Senior Archidiecezji Warszawskiej, Ks. prof.  Stanisław Wielgus. Podczas homilii Ks. Abp odniósł się do ataków na Kościół i media katolickie, w tym Radio Maryja i TV Trwam. Podziękował przybyłym członkom Rodziny Radia Maryja za udział w marszach w obronie TV Trwam, co w konsekwencji pozwoliło na uzyskanie miejsca na cyfrowym multipleksie.

                Po zakończeniu Mszy Św. nastąpiło uroczyste spotkanie na terenie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, podczas którego głos zabierali kolejno, europoseł  prof. Mirosław Piotrowski, poseł Gabriela Masłowska oraz poseł Małgorzata Sadurska.

                W czasie spotkania pozdrowienia od Dyrektora Radia Maryja O. dr Tadeusza Rydzyka przekazał przybyły na uroczystość O. Piotr Detlaf, który również podzielił się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi bieżącej sytuacji w kraju oraz przedstawił konieczność zorganizowania marszu w Warszawie w obronie polskiej racji stanu – narodowych praw w suwerennym państwie.

                                                                                                                                                                                                                                                                                 Tomasz Kraszewski   

Czytany 828 razy

Sponsorzy

solidarnosc